1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. PREMIUM CAR & LEASE BROKER S.R.L.

PREMIUM CAR & LEASE BROKER S.R.L.

Bucureşti Sectorul 3, B-dul Decebal, Nr. 28, Bloc S1, Scara 2, Etaj 3, Apartament 34

Consilier vanzari

București
expirat: 27.06.2017
Atribuțiile:
  • Prospectarea pietei, identificarea si contactarea potentialilor clienti;
  • Programarea intalnirilor la sediul ales de client, insotirea clientilor pentru vizite la showroomuri si efectuarea de test drive-uri impreuna cu acestia;
  • Oferirea de consultanta de vanzare, finantare si asigurare;
  • Consilierea clientilor in vederea vanzarii de autoturisme si servicii/accesorii;
  • Identificarea nevoilor clientului pentru a oferi solutia adecvata de vanzare, prin prezentarea obiectiva si impartiala a tuturor marcilor, serviciilor si ofertelor disponibile pe piata auto din Romania;
  • Construirea relatiei cu reprezentanti ai principalilor dealeri auto si mentinerea bazei de date privind ofertele si stocurile acestora;
  • Asistarea si urmarirea procesului de vanzare pana la finalizare, inclusiv procesarea si administrarea documentelor necesare vanzarii;
  • Consilierea clienţilor cu privire la modalitatile de finantare şi intocmirea documentelor necesare;
  • Mentinerea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzactiei;
  • Promovarea valorilor si imaginii companiei in relatiile cu clientii;
  • Crearea si actualizarea bazei de date de clienti;
  • Intocmirea rapoartelor de activitate;
  • Cunoaşterea noutăţilor tehnice şi evoluţiile produselor mărcii reprezentate
  • Dezvoltarea, gestionarea şi fidelizarea portofoliului de clienţi, maximizand oportunitatile existente (lead-uri primite, cereri de oferte venite pe email, recomandari etc)

Adăugați experiența dvs. în cadrul PREMIUM CAR & LEASE BROKER SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.