1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. ALFA SOFTWARE SA

ALFA SOFTWARE SA

Municipiul Zalău, B-dul MIHAI VITEAZU, Bloc SCALA, Scara B, Apartament 68

Consilier suport tehnic

57 Strada Patriciu Barbu, Cluj-Napoca
expirat: 31.03.2018
Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)
Atribuțiile:
  • Investigheaza si rezolva in mod responsabil sesizarile postate de clientii Alfa Software in aplicatia CRM dedicata, ofera suport asumat de nivel 1 prin toate mijloacele disponibile (remote, telefonic, chat)

  • Inregistreaza in CRM sesizarile telefonice ale clientilor si le rezolva pe cele de nivel, in mod proactiv

  • Incadrează sesizarile clienţilor in cele 4 categorii definite: asistenţă, vicii, dezvoltări şi servicii, in cel mai scurt timp posibil de la postarea lor..

  • Escaladeaza sesizarile cu grad ridicat de dificultate catre un consultant de implementare, atunci cand e cazul (nivel 2), pastrand responsabilitatea finalizarii sesizarii clientului.

  • Pune la dispozitia clientilor manuale/instructiuni de lucru, ori de cate ori e cazul.

  • Realizeaza traininguri online utilizatorilor finali ASiS pentru anumite aplicatii/functionalitati ale sistemului integrat

  • Sesizeaza conducerii in mod proactiv posibile neconformitati care pot bloca sau incetini activitatea clientilor si propune solutii de a imbunatati performantele sistemului ASiS la clienti.

  • Respecta toate procedurile interne legate de sesizarile clientilor, confidentialitatea datelor, etc.

Afișați mai multe >>
480 - 600 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Consultant implementare ERP

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
  • Participa la instruiri de specialitate si intelege functionalitatile sistemului ASiS ERP

  • Participa activ la analiza activitatii clientului, colaborand cu echipa beneficiarului si contribuie la scrierea proiectului de implementare

  • Realizeaza implementarea in mod responsabil conform sarcinilor primite de la coordonatorul de proiect si in timpul stabilit de acesta

  • Propune ajustarea proiectului coordonatorului de proiect ori de cate ori e cazul

  • Sesizeaza coordonatorului de proiect in mod proactiv posibile neconformitati care pot bloca sau incetini activitatea clientilor si propune solutii de a imbunatati performantele sistemului ASiS la clienti.

  • Face deplasari la sediul clientului ori de cate ori este cazul

  • Participa la sedintele de implementare interne si cu clientul si prezinta stadiul proiectelor sale

  • Se asigură de realizarea sarcinilor din cadrul proiectului la termen şi la parametrii calitativi stabiliti

  • Respecta toate procedurile interne legate de inregistrarea in CRM-ul intern a activitatii de implementare, confidentialitatea datelor, etc.

  • Ofera suport clientilor sai in perioada de implementare a sistemului ASiS

  • Ofera servicii post-implementare clientilor a caror responsabil e desemnat in baza sesizarilor cu grad de dificultate ridicat, postate de acestia

Adăugați experiența dvs. în cadrul ALFA SOFTWARE SA, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.